iq business

cs | en

News

  • DMC will celebrate 15th birthday in 2017. A number of events in 2017 are being prepared for our clients. Click HERE for more details.
  • Our clients Olympus Medical Products Přerov and Hartmann-Rico Havlíčkův Brod presented their success in continuous improvement at TWI & Kata Summit in Hamburg. More information will follow.
  • EVENT OF THE YEAR! On November 3, 2016, we launched Czech translation of Toyota Talent book with its co-author, David Meier. We thank all presenters from Robert Bosch, Daido Metal Czech and Silon for their contribution to workshop success and Aramark for partnering in the form of excellent Japanese catering. Press release HERE. Video interview with David Meier HERE.

More News

Search

News

Všem našim klientům, partnerům a přátelům přejeme krásné a klidné vánoční svátky a hodně štěstí v roce 2021!

PF_2021_email

 

Souhrnná nabídka pomoci pro zdravotnická zařízení a ústavy sociální péče a péče o seniory

Vyzva_COVID19_CZ.pdf

 

Restart ekonomiky bude záviset na dovednostech našich lidí

Jsme připraveni podpořit restart českých firem a jejich rychlou adaptaci na novou situaci.

Kompletní informace ZDE.

TWI_vyzva_prumysl_titul

 

Naučte se mýt si ruce správně

Video: Patrick Graupp, Master Trainer TWI Institute USA & Lean Frontiers

https://youtu.be/6GU7M86fdLs

 

 

TWI & Kata Conference Praha 2019: děkujeme!

Děkujeme všem prezentujícím, partnerům a podporovatelům, díky nimž byla konference úspěšná. A děkujeme všem účastníkům za jejich zapojení a pozitivní zpětnou vazbu a energii, se kterou přijímali inspiraci a zkušenosti. Věříme, že všichni odcházeli se splněnými očekáváními a příště přijdou zas :).

První set fotografií z akce najdete na https://www.flickr.com/photos/dmc_twi/.

Tým DMC management consulting/TWI Institute Central Europe

DA7936E4-28C9-4D90-B254-AC8B01BF6F32

 

Všem klientům, obchodním partnerům, zaměstnancům a příznivcům přejeme krásné svátky a hodně štěstí v novém roce.

PF2020_email

 

Jsem šéf – a co teď? Aneb povýšili mě a poprvé vedu tým

Jitka Jetlebová pro iDnes, 17. 4. 2018

Pravděpodobně jste byli poprvé vybráni do manažerské pozice, protože jste byli výborní v tom, co jste doposud dělali, jste určitě odborníci na určitou oblast, znáte dobře prostředí firmy a lidé si vás ve firmě váží. Víte ale, co bude teď na vaší nové pozici největší výzvou? Už to nebude jen o vás; nedávno jste byli na pozici manažera specialisty a vaše práce spočívala v excelentně odvedené práci a splněných úkolech a v tom, že jste dokázali sdílet vaše postřehy, nové nápady a inspirovat ostatní.  Ale teď je řada na vás, abyste ostatním pomáhali nastavovat a dosahovat jejich cílů a být úspěšnými v jejich projektech. Kromě nových zodpovědností bude vaším nejnáročnějším úkolem váš tým vést.

Tato změna bude vyžadovat vytvoření nového návyku, což je vždy pro mozek energeticky náročné.  Jako manažer budete zodpovědní za výkonnost vašeho týmu, za jeho úspěchy i neúspěchy.  A to, jaké výsledky bude váš tým mít, záleží jen vás – na tom, jakou energii do svého cíle vložíte, jaký zájem o své lidi projevíte a jak budete zdokonalovat své pracovní vztahy.

 

KATA – systematickým vedením lidí k výjimečným výsledkům

Jitka Tejnorová pro ProfiHR, říjen 2017

Ačkoli se v dnešních podmínkách zvyšování výkonu společnosti a zároveň spokojenosti a motivace zaměstnanců mohou zdát jako protichůdné cíle, existují způsoby, jak je spojit. Je nezpochybnitelné, že angažovaní a spokojení zaměstnanci jsou aktivnější, otevřenější ke změnám, loajálnější díky pocitu seberealizace a vlastního rozvoje. Vytvářejí tak jeden z nezbytných předpokladů pro růst výkonu firmy. Jako nejuniverzálnější cesta se pak jeví KATA.

Celý článek ZDE

 

Změna myšlení – cesta k udržitelnému zvyšování výkonu

Jitka Tejnorová pro Reportáže z průmyslu, říjen 2017

Jak zabezpečit lidi do výroby? Jak dosáhnout vysoké výkonnosti u nových i stávajících lidí? Jak snížit fluktuaci? Jak zvýšit disciplínu a zajistit dodržování pravidel? Jak naučit vedoucí, aby skutečně vedli? Jak zlepšovat stávající procesy, abychom vyrobili větší množství kvalitních výrobků v kratším čase a s menšími zdroji? Jak změnit postoj zaměstnanců a zvýšit jejich angažovanost? Jak zvýšit zodpovědnost na všech úrovních?

Nejčastější odpovědí je: potřebujeme změnu myšlení. Téma tolikrát opakované a tak těžko realizovatelné. Moderní řízení dnes již neklade nároky na nástroje a techniky, ale na postoje a emoční inteligenci. Průzkumy jasně dokazují, že manažeři s vyšší emoční inteligencí jsou úspěšnější, a lidé, kteří chtějí a identifikují se s cíli, jsou výkonnější. Jak docílit těchto dvou žádaných faktorů? Téma, které v DMC management consulting pomáháme řešit českým a slovenským firmám již 15 let: Jak dosáhnout toho, aby byli lidé ve firmách úspěšnější.

Celý článek ZDE

 

Zaměřte se na růst, pomůže disciplína (rozhovor s Brandonem Brownem)

Moderní řízení, říjen 2017

Podporovat a rozvíjet své podřízené je základní rolí každého manažera. Jak na to, poradí na konci listopadu v Praze uznávaný americký kouč Brandon Brown. Brandon Brown se zabývá udržitelným neustálým zlepšováním firem a jejich manažerů. Tvrdí, že žijeme pod neustálým tlakem na výkon. Jednou z cest, jak pomoci šéfům a zaměstnancům, aby mohli plnit stále vyšší cíle a neztratili motivaci, nevyhořeli nebo nebyli stále častěji nemocní, je metodika kata. Čtyři písmena jsou původně názvem pro učení se opakováním daných pohybů, například v bojovém umění nebo tanci.

Celý článek ZDE.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>
Page 1 of 12