iq business

cs | en

Aktuálně

  • linkedin-in-icon-logo-2E34704F04-seeklogo.com Sledujte nás na LinkedIn a neuteče vám žádná nová akce DMC nebo TWI Institute Central Europe.
  • 27. 1. 2021 jsme uspořádali online konferenci HR Change '21 . Inspirace od nejlepších: Boeing USA, Brembo Czech, Alza.cz, Čepro, Air Bank, ICE Industrial Technologies, Česká televize  a jejich pohled na roli HR v roce 2021 v reportáži na HR News.
  • Program online vzdělávání s DMC: aktuálně vypsaná školení s individuálními konzultacemi najdete zde.
  • Jak na mytí rukou s TWI Job Instruction - video s Patrickem Grauppem s českými titulky
  • Pražské TWI & Kata Conference 20. 11. 2019 se zúčastnilo na 150 zástupců českých a slovenských firem. Prezentace na téma inovace, adaptace a zapojení lidí měly velký úspěch, stejně jako praktické workshopy a speciální sekce pro zdravotníky. Fotografie najdete ZDE, reportáž ZDE a rozhovory s prezentujícími ZDE.
  • Ve dnech 21. - 22. 11. 2017 jsme zorganizovali úspěšnou TWI & Kata Conference v pražském hotelu Aquapalace a za přítomnosti jednoho z nejlepších amerických Kata koučů, Brandona Browna, jsme pokřtili český překlad knihy Toyota Kata. Videorozhovory s prezentujícími a účastníky najdete na management.tv: ZDE.
  • 3. 11. 2016 jsme oficiálně pokřtili český překlad knihy Toyota Talent s jejím spoluautorem Davidem Meierem. Tisková zpráva ZDE. Videorozhovor s Davidem Meierem ZDE.
  • esfVzdělávání s dotacemi - našim klientům nabízíme pomoc s přípravou vzdělávacího plánu, zpracováním žádosti a řízení projektu. 

Více aktualit

Hledat

Úvod Aktuálně TWI Workshop Toyoda - TZ

Kde hledat rezervy ve výrobě? TWI je řešením, na které české firmy slyší

Tisková zpráva, 30. 6. 2015

TWI Institute Czech Republic uspořádal 18. 6. 2015 ve spolupráci se společností Toyoda Gosei Czech, s.r.o., první ze série „SETKÁNÍ SE ŠPIČKAMI“, a to přímo v provozu Toyoda Gosei  v Klášterci nad Ohří.

TWI Institute Czech Republic byl založen  společností DMC Management Consulting, která se stala výhradním partnerem vlastníka novodobé metodiky TWI Institute USA. TWI Institute již 5 let pomáhá českým společnostem k vyšší efektivitě díky zapojení zaměstnanců do procesů neustálého zlepšování. A protože reálné výsledky z provozu jsou přesvědčivější než suchá teorie, umožňuje zájemcům o TWI nahlédnout do fungování firem, které již metodu aplikovaly.

Toyoda: Metodika TWI přesvědčila!

Společnost Toyoda Gosei Czech, s.r.o., byla založena v roce 2001 a sídlí v průmyslové zóně Verne v Klášterci nad Ohří. Majiteli společnosti jsou japonské koncerny Toyoda Gosei Co. a Toyota Tsusho Co., které oba patří do největší průmyslové skupiny světa Toyota. Jeden z předních výrobců plastových, polyuretanových a pryžových komponentů do automobilů vyrábí součástky do automobilů světových značek, např. Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Subaru, Mercedes, Ford, Honda, Nissan a dalších.TGCC1806

K rozhodnutí o implementaci TWI v dubnu 2014 vedla potřeba standardizace činností, optimalizace náboru nových zaměstnanců a snížení zmetkovosti. V první fázi zde proto přistoupili k implementaci modulů Job Instruction, který prostřednictvím zjednodušení a popisu všech pracovních instrukcí výrazně zkracuje a zefektivňuje zaškolování. A u vyššího managementu, Job Relations, budujícího vztahy mezi zaměstnanci a vedoucími a zlepšujícího vzájemnou spolupráci.

Pro zavedení JI TWI bylo nejprve proškoleno 120 trenérů, kteří pak prostřednictvím koučinku a workshopů začali se zaškolováním nových zaměstnanců a přeškolováním těch současných. Implementace se postupně rozšířila na všechny haly a sledované výsledky brzy ukázaly správnost rozhodnutí o zavedení TWI.

V současné době je již certifikováno 102 vedoucích pracovníků na pozici trenér, 20 vedoucích pracovníků na pozici kouč, vytvořeno 600 pracovních rozborů a dle metodiky TWI proškoleno 2600 zaměstnanců.

Proces implementace TWI ve společnosti Toyoda se nachází ve fázi, kdy již projekt začal nést své plody. Viditelné úspěchy přitom významně usnadňují další rozšiřování. Pilot se totiž většinou zaměřuje na „snadnější“ procesy či úseky, problematičtější pak bývají další fáze na více komplikovaných střediscích, které vyžadují více práce, zapojení více lidí, delší dobu. Nadšení pomalu ustupuje a objevují se sklony se od metody odvracet. Je třeba vytrvat a v tom právě pomáhá i podpora nejvyššího managementu a zvolený interní „TWI šampion“, který metodiku neustále rozšiřuje, zlepšuje a podporuje ostatní v jejím používání“ komentuje Markéta Šimáková, partnerka DMC management consulting.

Sdílení know-how jako cesta k úspěchu

Velký zájem hned o první ze série setkání ukázal, že české firmy se nebojí sdílet své know-how. O své zkušenosti se vedle Toyody podělily také další společnosti, např. Silon s.r.o., Benteler ČR, s.r.o., Aisan Industry Czech s.r.o., Brisk Tábor, a.s., Sandvik Chomutov Precision Tubes, spol.s.r.o., Wieland Electric, s.r.o., Halla Visteon Autopal Services s.r.o., Snoeks Automotive CZ s.r.o., či TRCZ s.r.o. DMC Management Consulting se proto chystá na podzim navázat dalšími workshopy, např. 24. 9. 2015 ve společnosti Varroc Lighting Systems Rychvald.