iq business

cs | en

Aktuálně

  • linkedin-in-icon-logo-2E34704F04-seeklogo.com Sledujte nás na LinkedIn a neuteče vám žádná nová akce DMC nebo TWI Institute Central Europe.
  • 27. 1. 2021 jsme uspořádali online konferenci HR Change '21 . Inspirace od nejlepších: Boeing USA, Brembo Czech, Alza.cz, Čepro, Air Bank, ICE Industrial Technologies, Česká televize  a jejich pohled na roli HR v roce 2021 v reportáži na HR News.
  • Program online vzdělávání s DMC: aktuálně vypsaná školení s individuálními konzultacemi najdete zde.
  • Jak na mytí rukou s TWI Job Instruction - video s Patrickem Grauppem s českými titulky
  • Pražské TWI & Kata Conference 20. 11. 2019 se zúčastnilo na 150 zástupců českých a slovenských firem. Prezentace na téma inovace, adaptace a zapojení lidí měly velký úspěch, stejně jako praktické workshopy a speciální sekce pro zdravotníky. Fotografie najdete ZDE, reportáž ZDE a rozhovory s prezentujícími ZDE.
  • Ve dnech 21. - 22. 11. 2017 jsme zorganizovali úspěšnou TWI & Kata Conference v pražském hotelu Aquapalace a za přítomnosti jednoho z nejlepších amerických Kata koučů, Brandona Browna, jsme pokřtili český překlad knihy Toyota Kata. Videorozhovory s prezentujícími a účastníky najdete na management.tv: ZDE.
  • 3. 11. 2016 jsme oficiálně pokřtili český překlad knihy Toyota Talent s jejím spoluautorem Davidem Meierem. Tisková zpráva ZDE. Videorozhovor s Davidem Meierem ZDE.
  • esfVzdělávání s dotacemi - našim klientům nabízíme pomoc s přípravou vzdělávacího plánu, zpracováním žádosti a řízení projektu. 

Více aktualit

Hledat

Úvod Aktuálně TWi & Lean summit

Lean v HR? Největší světové setkání HR profesionálů říká ano.

Newsletter, 29. 5. 2015

14. – 15. 5. 2015 proběhly v americkém Jacksonville hned dvě zásadní konference – spojení Training Within Industry a Lean HR se ukázalo jako atraktivní téma, které přitáhlo přes 100 účastníků z různých oborů podnikání z celého světa. Otázka, kterou si přednášející a účastníci kladli, nezněla „jaká je role Leanu v HR“, ale „jaká je role HR v Leanu“.

twihr-logo

Podle jednoho z klíčových řečníků, Mikea Hoseuse, autora knihy Toyota Culture, je role HR v Leanu naprosto zásadní. „Lean transformace může být úspěšná a jít za obvyklou hranici implementace nástrojů Lean pouze v případě, že společnost definuje účel, proces, lidi a řešení problémů (Purpose, Process, People, Problem Solving). HR hraje klíčovou roli ve všech čtyřech, ale zejména v účelu, lidech a řešení problémů. Lean HR Summit napomáhá budovat dovednosti a znalosti potřebné pro úspěch. “Summit ukázal, že HR profesionálové mohou velmi ovlivňovat štíhlé myšlení, ale většina si není jistá, jak to dělat. HR by se mělo posunout od „hlídačů pravidel“ k „Lean šampiónům“.

kolaz_ctverec_web_640x360

TWI & Lean HR Summits, Jaksonville, Florida, USA, 14. – 15. 5. 2015

Partnerky DMC management consulting Markéta Šimáková a Jitka Tejnorová se tohoto největšího setkání HR profesionálů zúčastnily a považují jej bezpochyby za začátek další etapy vývoje role HR. „Summit ukázal, že Lean v HR je téma, které doslova hýbe světem. Načerpaly jsme mnoho inspirace, kterou hodláme sdílet s českými a slovenskými firmami. Budeme spolupracovat s klíčovou osobností Leanu, Davidem Meierem, autorem knih The Toyota Way Fieldbook a Toyota Talent. Jeho unikátní zkušenosti s Leanem ve výrobě i HR chceme zprostředkovat našim klientům,“ říká Markéta Šimáková.

IMG_1847_web_640x464

David Meier, autor knihy Toyota Talent a partnerky DMC management consulting Markéta Šimáková a Jitka Tejnorová

„Moderní nástroje Leanu jsou velmi dobře uplatnitelné i mimo výrobu,“ doplňuje Jitka Tejnorová a dodává: „Ačkoli se to nezdá, v HR (nejen v porovnání s výrobou) zůstává velké množství neefektivních procesů, které často působí kontraproduktivně. Jako příklad bych uvedla případovou studii Kittitas Valley Healthcare, kde zavedením Leanu v oblasti talent management dokázali zmenšit počet typů pracovních pozic o 33%, což výrazně zvýšilo flexibilitu ve využívání talentů. Výsledkem pilotního projektu na procesu náboru bylo zvýšení počtu kvalitních kandidátů o 25%. To jsou hodnoty, které jsou v „obvyklém“ HR nastavení považovány za nedosažitelné. Nástroje Lean jako A3 report či Fishbone přinášejí v HR opravdové úspěchy.“

Summitu se účastnily společnosti, které jsou etablovány i na českém a evropském trhu – např. Amazon s výsledky implementace metodiky Job Instruction Training Within Industry, IBM, kde metodiku TWI používají úspěšně již 75 let, Tokai Rika a další. Účastníci měli možnost vidět mnoho případových studií z různých oborů (výroba, zdravotnictví, služby), které ukázaly univerzálnost Lean nástrojů včetně Kata koučinku a jeho propojení s metodikou Training Within Industry. Klíčoví řečníci Summitu – Bob Miller, President Arches Leadership a bývalý Executive Director, Shingo Prize, David Meier, Cheryl M. Jekiel, zakladatelka Lean Leadership Resource Center a Jamie Flinchbaugh, spoluzakladatel Lean Learning Center a spoluautor The Hitchhiker’s Guide to Lean, představili filozofii Lean jako využitelnou ve všech oborech podnikání a inspirovali účastníky k novému směru myšlení v HR.

„V DMC management consulting dále pokračujeme v intenzivní práci na zprostředkování nejmodernějších způsobů řízení a rozšiřování využití ověřených a fungujících nástrojů v českých a slovenských firmách. Naše trhy zůstanou konkurenceschopné pouze v případě, že dokážou úspěšně držet krok s vývojem ve světě,“ uzavírá Markéta Šimáková.

 

Více informací najdete na stránkách Lean HR & TWI Summit: http://twihr.leanfrontiers.com/