iq business

cs | en

Aktuálně

 • linkedin-in-icon-logo-2E34704F04-seeklogo.com Sledujte nás na LinkedIn a neuteče vám žádná nová akce DMC nebo TWI Institute Central Europe.
 • 27. 1. 2021 jsme uspořádali online konferenci HR Change '21 . Inspirace od nejlepších: Boeing USA, Brembo Czech, Alza.cz, Čepro, Air Bank, ICE Industrial Technologies, Česká televize  a jejich pohled na roli HR v roce 2021 v reportáži na HR News.
 • Program online vzdělávání s DMC: aktuálně vypsaná školení s individuálními konzultacemi najdete zde.
 • Jak na mytí rukou s TWI Job Instruction - video s Patrickem Grauppem s českými titulky
 • Pražské TWI & Kata Conference 20. 11. 2019 se zúčastnilo na 150 zástupců českých a slovenských firem. Prezentace na téma inovace, adaptace a zapojení lidí měly velký úspěch, stejně jako praktické workshopy a speciální sekce pro zdravotníky. Fotografie najdete ZDE, reportáž ZDE a rozhovory s prezentujícími ZDE.
 • Ve dnech 21. - 22. 11. 2017 jsme zorganizovali úspěšnou TWI & Kata Conference v pražském hotelu Aquapalace a za přítomnosti jednoho z nejlepších amerických Kata koučů, Brandona Browna, jsme pokřtili český překlad knihy Toyota Kata. Videorozhovory s prezentujícími a účastníky najdete na management.tv: ZDE.
 • 3. 11. 2016 jsme oficiálně pokřtili český překlad knihy Toyota Talent s jejím spoluautorem Davidem Meierem. Tisková zpráva ZDE. Videorozhovor s Davidem Meierem ZDE.
 • esfVzdělávání s dotacemi - našim klientům nabízíme pomoc s přípravou vzdělávacího plánu, zpracováním žádosti a řízení projektu. 

Více aktualit

Hledat

Úvod Aktuálně TWI Nitra TZ

Metóda TWI sa predstaví v Nitre, v kolíske slovenského priemyslu,

alebo „Skrátenie času zaškoľovania o 30 % nie je nemožné..."

tisková zpráva, 13. 2. 2015

Mnohé desaťročia zdokonaľovaná a praxou preverená metóda TWI (Training Within Industry) je najefektívnejšou cestou zavádzania kontinuálneho zlepšovania v podniku. A stále viac si to uvedomujú aj slovenské firmy. V októbri 2014 sa zástupcovia tých, ktoré TWI úspešne využívajú, zišli na workshope TWI a podelili sa o svoje skúsenosti s ostatnými, ktoré o metóde ešte len uvažujú. Už 18. 2. budú mať opäť príležitosť dozvedieť sa o „kúzle" metodiky aj ďalšie.

TWI Institute Czech Republic už päť rokov pomáha slovenským a českým výrobným spoločnostiam k zvyšovaniu efektivity vďaka zapojeniu zamestnancov do procesov neustáleho zlepšovania sa. O skúsenosti so zavádzaním TWI sa podelí v Nitre TWI Institute prostredníctvom prípadových štúdií Tower Automotive, Brovedani Slovakia či Hartmann-Rico. Účasť v úlohe poslucháčov už prisľúbili mnohé výrobné firmy, napr. Reydel Automotive Slovakia, Foxconn Slovakia, LVD S3, Milsy, SMP Automotive Solutions Slovakia RF či Benteler, z odboru služieb napr. spoločnosti Cromwell alebo Medusa Group.

TWI Institute Czech Republic už 5 rokov pomáha slovenským a českým výrobným spoločnostiam k zvyšovaniu efektivity vďaka zapojeniu zamestnancov do procesov neustálého zlepšovania. O zkušenosti se zaváděním TWI se v Nitře podělí TWI Institute prostřednictvím případových studií Tower Automotive, Brovedani Slovakia či Hartmann-Rico. Účast v roli posluchačů již přislíbily mnohé výrobní firmy, např. Reydel Automotive Slovakia, Foxconn Slovakia, LVD S3, Milsy, SMP Automotive Solutions Slovakia, RF či Benteler, z oboru služeb např. společnosti Cromwell nebo Medusa Group.

Dátum a miesto:

18. 2. 2015, 13:00 – 16:00

Nitra – Mediahaus, Fraňa Mojtu 18, Nitra

Program stretnutia:

 • Predstavenie metodiky Training Within Industry (TWI), prínosy a možnosti zavádzania
 • Ukážka prvej lekcie modulu Job Instruction metodiky TWI
 • Príklady a výsledky implementácie TWI v praxi: Tower Automotive Malacky, Brovedani Galanta, Hartmann-Rico Veverská Bítýška

Prečo sa vlastne na TWI workshope zúčastniť?

Pôvodne americká metóda, vyvinutá na efektívne fungovanie vojnového priemyslu USA počas II. svetovej vojny, sa v priebehu štyroch rokov osvedčila na Slovensku a v ČR ako efektívny nástroj na implementáciu akéhokoľvek spôsobu kontinuálneho zlepšovania. Či už spoločnosť zavádza štíhlu výrobu, Kaizen či Standard Work, TWI poskytuje vedúcim namiesto manuálu skutočné zručnosti.

„Pokiaľ sa pýtame, s akými problémami bojujú vo výrobe či v službách, vždy sa objaví aspoň jedna z nasledujúcich vecí: produktivita, kvalita, nastavenie a dodržiavanie štandardov, zaškoľovanie, disciplína, bezpečnosť, efektivita či manažérske schopnosti vedúcich," hovorí Markéta Šimáková, partnerka DMC a trénerka TWI, a dodáva: „Na každý tento problém má TWI nástroj – modul Job Instructions na nastavenie štandardov a rýchlejšie zaškoľovanie, Job Relations na riešenie problémov a Job Methods na kontinuálne zlepšovanie. Každý modul prináša sám osebe zlepšenie. Nastavenie implementácie uskutočňujeme individuálne podľa potrieb a cieľov klienta."