iq business

cs | en

Aktuálně

  • linkedin-in-icon-logo-2E34704F04-seeklogo.com Sledujte nás na LinkedIn a neuteče vám žádná nová akce DMC nebo TWI Institute Central Europe.
  • 27. 1. 2021 jsme uspořádali online konferenci HR Change '21 . Inspirace od nejlepších: Boeing USA, Brembo Czech, Alza.cz, Čepro, Air Bank, ICE Industrial Technologies, Česká televize  a jejich pohled na roli HR v roce 2021 v reportáži na HR News.
  • Program online vzdělávání s DMC: aktuálně vypsaná školení s individuálními konzultacemi najdete zde.
  • Jak na mytí rukou s TWI Job Instruction - video s Patrickem Grauppem s českými titulky
  • Pražské TWI & Kata Conference 20. 11. 2019 se zúčastnilo na 150 zástupců českých a slovenských firem. Prezentace na téma inovace, adaptace a zapojení lidí měly velký úspěch, stejně jako praktické workshopy a speciální sekce pro zdravotníky. Fotografie najdete ZDE, reportáž ZDE a rozhovory s prezentujícími ZDE.
  • Ve dnech 21. - 22. 11. 2017 jsme zorganizovali úspěšnou TWI & Kata Conference v pražském hotelu Aquapalace a za přítomnosti jednoho z nejlepších amerických Kata koučů, Brandona Browna, jsme pokřtili český překlad knihy Toyota Kata. Videorozhovory s prezentujícími a účastníky najdete na management.tv: ZDE.
  • 3. 11. 2016 jsme oficiálně pokřtili český překlad knihy Toyota Talent s jejím spoluautorem Davidem Meierem. Tisková zpráva ZDE. Videorozhovor s Davidem Meierem ZDE.
  • esfVzdělávání s dotacemi - našim klientům nabízíme pomoc s přípravou vzdělávacího plánu, zpracováním žádosti a řízení projektu. 

Více aktualit

Hledat

Studenti ČVUT nahlédnou do know-how DMC, HR poradenské společnosti

www.ucimese.cz, 27. 6. 2014

Po osmi měsících jednání uzavřela společnost DMC management consulting dohodu o spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze. Kromě přednášek odborníků z DMC bude obnášet také odborné praxe pro studenty, vedení diplomových prací a spolupráci s profesory.

První přednášku vedla Jitka Tejnorová, partnerka DMC management consulting počátkem května na půdě Masarykova ústavu vyšších studií (MÚVS), který je součástí ČVUT. Více než 50 studentů oboru Personální management v průmyslových podnicích seznámila s metodou TWI, její historií, využitím, výsledky z praxe, ale také konkrétní ukázkou na prosté montáži kabelu a rozboru pracovní instrukce pro tuto operaci. Následující den si studenti získané poznatky vyzkoušeli na praktickém cvičení, kde tři dobrovolníci zpracovali instrukci na jimi vybranou operaci a předvedli zaškolení pracovníka (spolužáka).

Přednáška však byla pouze první vlaštovkou budoucí spolupráce. „Studentům pomůžeme zprostředkovat praxi u našich klientů a na jejím základě zpracovat bakalářskou/diplomovou práci. A co z toho bude mít náš klient? Nové nápady a podněty pro vlastní rozvoj z čerstvých hlav praxí nepoznamenaných studentů!", vysvětluje Jitka Tejnorová, „Konzultanti z DMC navíc mohou působit jako vedoucí prací a významně tak pomáhat při její tvorbě."

Spolupráce ale bude probíhat i na úrovni DMC – profesoři. Ti budou zváni na různé akce pořádané DMC, ať už zaměřené na HR či metodiku TWI. Jedná se o různá setkání, Snídaně s DMC, workshopy s lektory z amerického TWI institutu apod., které jim umožní zůstat v kontaktu s aktuálním dění v jejich oboru.

„Tento nápad zrál v našich hlavách již dlouho. Nechali jsme se inspirovat příkladem TWI institutu v USA, který v různých zemích světa úspěšně spolupracuje s vysokými školami. Vybírali jsme mezi technicky zaměřenými školami a spolupráci chceme zaměřit na všechny úrovně studia (Bc, Ing, MBA). Know-how TWI Institutu a tedy i to naše spočívá v pomoci firmám při zavádění standardizace práce, implementaci štíhlé výroby a unikátního systému školení. Cizí nám ale není jakákoli HR problematika, se kterou se naši klienti při svém podnikání setkávají. O naše znalosti a zkušenosti se se studenty rádi podělíme a poskytneme jim tak cennou přidanou hodnotu v rámci jejich budoucího pracovního uplatnění. Že to má smysl, potvrdila i velmi pozitivní zpětná vazba studentů bezprostředně po první přednášce," uzavírá Jitka Tejnorová.

„Kromě toho, že byla přednáška DMC velmi pěkně zpracovaná a tematicky zajímavá, výborně zapadala do předmětu, ve kterém byla odpřednášena, tj. Nové trendy v personalistice. A fakt, že si pak studenti mohli představenou metodu TWI přímo vyzkoušet, byl další přidanou hodnotou. Praktická cvičení jsou pochopitelně pro studenty poutavější, více je motivují a probouzí v nich větší zájem o obor," vysvětluje Mgr. Magda Burgerová, ČVUT, Masarykův ústav vyšších studií a dodává: „Spolupráci s firmami a podniky velmi vítáme. Studenti i lektoři se tak mnohdy dostávají k velmi zajímavým datům a poznatkům. Výměna znalostí, zkušeností a navazování nových kontaktů jsou benefitem do budoucna pro obě strany."