iq business

cs | en

Aktuálně

Více aktualit

Hledat

Úvod Aktuálně Nová školicí metoda společnosti DMC výrazně snížila náklady ve výrobě společnosti Olympus
Nová školicí metoda společnosti DMC výrazně snížila náklady ve výrobě společnosti Olympus

Tisková zpráva, 16. dubna 2013

Společnost DMC management consulting s.r.o. představila na workshopu v Přerově českým podnikům výsledky metody TWI, kterou uvedla na trh v roce 2010. Jedním z klientů, kteří metodu úspěšně implementovali, je i společnost Olympus Surgical Technologies Europe v Přerově, centrum pro oblast výroby a servisu lékařských produktů. Prostřednictvím TWI se Olympusu podařilo výrazně snížit náklady na školení operátorů, a to zejména díky 46 % poklesu zmetkovosti při školení. Díky zavedení TWI se rovněž zkrátila nutná doba na zaučení zaměstnanců z jednoho měsíce na jeden týden při zachování vysoké kvality výstupů. Olympus Surgical Technologies Europe se tak stal leadrem nejen na poli zdravotnických technologií, ale také v oblasti řízení lidských zdrojů.

Na představení výsledků metody 16. dubna dorazil také jeden z autorů metodiky, světově uznávaný lektor štíhlé výroby, Patrick Graupp z TWI Institutu USA, který efekt TWI v provozu také přímo předvedl.

„Metoda TWI učí vedoucí pracovníky a jejich prostřednictvím všechny zaměstnance, jak vyrábět efektivněji, spolehlivěji a kvalitněji se stále nižšími zdroji. V době všeobecného poklesu výkonnosti hospodářství je tlak na efektivitu výroby enormní a výsledky, které TWI přináší, mohou být u výrobních podniků často právě tím rozdílem mezi úspěchem a dalším rozvojem na straně jedné a propadem a ztrátou konkurenceschopnosti na straně druhé," komentovala prezentované výsledky Markéta Šimáková, partnerka DMC management consulting.

Cílem metody je zajistit dlouhodobě udržitelné a měřitelné zvýšení kvality, výkonu, pracovní morálky, bezpečnosti při práci a snížení nákladů. To metoda TWI umožňuje pomocí rychlého a snadného zaučení zaměstnanců, jejich motivací ke standardizaci pracovních procesů a jejich dalšímu vylepšování. Stěžejní je pak její snadná dlouhodobá udržitelnost. Metoda TWI má zejména v posledních dvou letech, kdy už firmy vyčerpaly obvyklé možnosti úspor, vysoký ohlas, protože v krátké době přináší viditelné výsledky v podobě výrazného snížení nákladů i fluktuace, zvýšení kvality a produktivity práce. V konečném důsledku tak také chrání pracovní místa.

Metoda TWI (Training Within Industry):

Jedná se o vysoce efektivní metodu, která zavádí štíhlou výrobu rovnou v provozu klienta. Metoda je mimo jiné součástí vlastního výrobního programu společnosti Toyota - Toyota Production System (TPS), která využívá štíhlou výrobu s úspěchem již desítky let. TWI učí lidi, jak mají dělat svou práci správně, přesně a plynule. Učí, jak vyrábět stále více se stále menšími zdroji.

TWI vznikla v USA a velkým rozvojem prošla během druhé světové války a po ní v USA a v Japonsku. Je unikátní svou historií a výjimečnými okolnostmi svého vzniku. TWI byla během 2. světové války v USA odpovědí na poptávku po rychlém zaučení a motivaci nových pracovních sil. Program je unikátní svou jednoduchostí a funguje stejně dobře dnes jako v době svého vzniku ve 40. letech minulého století. TWI je nejčastěji využívána ve výrobním sektoru, ale s úspěchem se zavedla i do dalších oblastí, např. do služeb, finančnictví, zdravotnictví a stavebnictví.

O společnosti OLYMPUS SURGICAL TECHNOLOGIES EUROPE:

Společnost OLYMPUS SURGICAL TECHNOLOGIES EUROPE se sídlem v Přerově byla založena v roce 2008.

Společnost je dceřinou společností OLYMPUS SURGICAL TECHNOLOGIES EUROPE v Hamburku, založené v r. 1954, která má v současné době okolo 750 zaměstnanců a je technologickým leadrem pro oblast medicíny. Soustředění výzkumu a vývoje, výroby, servisu a prodeje pod jednu střechu umožňuje vysokou synergii, což významně přispívá úspěchu společnosti na světovém trhu. Tento úspěch je založen nejen na dlouholetých zkušenostech, ale také na spolupráci s předními lékaři a vědci ve všech hlavních oblastech. Společnost je zaměřena na diagnostickou a léčebnou endoskopii, integrované a specializované řešení pro operační sály.

OLYMPUS SURGICAL TECHNOLOGIES EUROPE v Přerově zaměstnává okolo 150 zaměstnanců v oblasti výroby, vývoje a výrobních technologií. Společnost je nové technologické centrum pro oblast výroby a servisu lékařských produktů. Výroba je zde zaměřena především na endoskopické přístroje a nástroje, generátory, sondy a další mechanická zařízení pro oblast minimálně invazivní chirurgie.

Pro zákazníky, dodavatele a zaměstnance je OLYMPUS SURGICAL TECHNOLOGIES EUROPE spolehlivým partnerem – a to již 50 let.

Kontakt: Jitka Grulichová, tel. +420 581 285 700, www.olympus-oste.eu

Kariéra: http://olympus.jobs.cz/, kariera@olympus-oste.eu